INFORMACJA O UBEZPIECZENIU ZAWODNIKÓW MŁODZIEŻOWYCH MKS OGNIWO SOPOT

Okres ubezpieczenia: 21.09.2018 – 20.09.2019

Suma ubezpieczenia (NNW): 20.000 zł

Koszty leczenia: do 30% SU

Polisę oraz OWU można otrzymać drogą elektroniczną.

Składka za ubezpieczenie jednego zawodnika wynosi 70 zł. Klub dofinansuje każdego zawodnika w kwocie 20 zł.

Rodzice zobowiązani są do opłacenia pozostałej części składki w kwocie 50 zł (za cały rok).

Szczegóły płatności:

Forma: przelew bankowy

Odbiorca: MKS Ogniwo Sopot

Nr rachunku: 45 1140 2004 0000 3902 7679 4044

Kwota: 50 zł

Tytuł: Nazwisko, imię - ubezpieczenie

Składki pobieramy do 31. października 2018 r.

Publikacja: 15.10.2018

Bolesna porażka w Łodzi

Budowlani SA wzięli srogi rewanż za porażkę sprzed miesiąca.

Mecz o wielki ciężarze gatunkowym rozpoczął się po myśli przyjezdnych. W 7. minucie przyłożenie zdobył Oleksandr Czasowski i od 9. minuty sopocianie cieszyli się z pięciopunktowego prowadzenia. Wtedy straciliśmy pierwsze przyłożenie i gra się posypała. Kolejną piątkę łodzianie zaliczyli w 15. minucie, a chwile później boisko z powodu urazu kolana opuścił kapitan Ogniwa Piotr Zeszutek. Budowlani nadal atakowali i ponownie sforsowali obronę Ogniwa. Wojciech Piotrowicz trafił z karnego i gdy wydawało się, że do przerwy Budowlani będą prowadzić 17:8 niefrasobliwe rozegranie autu przy syganlizacji gry do martwej piłki pozwoliło na przechwyt i czwarte przyłożenie Łodzi zdobyte "do szatni". To zupełnie zdeprymowało gości i w drugiej połowie łodzianie podwolili prowadzenie ostatecznie i zasłużenie triumfując 42:11.

Wynik meczu ustala lokatę Ogniwa w rundzie zasadniczej. Do play-off przystąpimy z 3. miejsca i w półfinale i ewentualnym finale Ogniwo zagra na wyjazdach.

Master Pharm Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot 42:11 (24:8) (Reks, Pawlik, Macoń)

Punkty: Kujawa 10 (2P), Mchedlidze 10 (2P), Walters 8 (2K, 1 Pd), Ignaczak 5 (P), Kozakiewicz 5 (P) - Piotrowicz 6 (2K), Czasowski 5 (P)

Żółte kartki: Bezwierhyi (Ogniwo)

BUDOWLANI: Kramarenko (65' Kafarski), Kujawa (50' Staphorst), Mchedlidze (58' Orłowski), Karpiński Piotr II, Ignaczak, Noszczyk, Justyński, Mirosz (Karpiński Piotr I), Urbaniak (41' Plichta), Adamski (41' Walters), Matyjak, Bosiacki, Kubalewski (60' Wlaźlak), Kozakiewicz, Pogorzelski

OGNIWO: Wilczuk Marcin (75' Wojtkuński), Rau (63' Zając), Bysewski (41' Mokretsov), Piotrowski (52' Anuszkiewicz), Niedźwiedzki, Bezwierhyi, Grabowski, Zeszutek (21' Graban), Plichta (68' Drewczyński), Piotrowicz, Czasowski, Szczepański, Przychocki (41' Szablewski), Morwca (58' Wilczuk Mariusz), Zhuk

Szersza relacja wkrótce.

Publikacja: 12.10.2018

Nadszedł czas rozstrzygnięć

Do fazy play-off ekstraligi pozostały zaledwie dwie kolejki.

I to one ustalą kolejność pierwszej czwórki. Obecnie tabeli przewodzi Pogoń Siedlce, która o dwa punkty wyprzedza Budowlanych Łódź, a o pięć Ogniwo Sopot. Sopocianie, aby zająć pierwsze miejsce w grupie mistrzowskiej muszą wygrać oba wyjazdowe mecze (Budowlani, Orkan) z bonusem i liczyć na straty punktowe Pogoni (może zdobyć maksymalnie cztery punkty w dwóch meczach). Zwycięstwo w Łodzi bez względu na wyniki Pogoni znacznie przybliży sopocian do drugiej lokaty i rozegrania meczu półfinałowego u siebie. Porażka oznacza wejście do fazy play-off z trzeciej pozycji.

Jednak przed meczem z Budowlanymi SA nie ma co wybiegać w przyszłość. Mistrz Polski po dwóch porażkach z kolei jest jak ranne zwierzę, co czyni je szczególnie niebezpiecznym. Łódzkie media buńczucznie zapowiadają, że Budowlani "rozerwą Ogniwo na kawałki". Nas cieszy brak pokory, który gubił w sporcie nie takich mistrzów.

Czy ten złowrogi scenariusz się sprawdzi? Odpowiedź poznamy w jutrzejsze popołudnie.

Do boju Ogniwo!

Publikacja: 08.10.2018

Wielkie zwycięstwo w derbach!

Ogniwo przystępowało do meczu z Lechią w roli faworyta. Jednak rozmiary zwycięstwa przerosły oczekiwania nawet największych optymistów.

Oba zespoły podchodził do meczu zbudowane zwycięstwami w poprzednich kolejkach. Jednak w międzyczasie trafiła się przerwa na mecz reprezentacji i forma drużyna stała pod małym znakiem zapytania. Pierwsze minuty należały do podopiecznych Karola Czyża, którzy już jedną z pierwszych akcji udokumentowali przyłożeniem Łukasz Anuszkiewicza. Podwyższenie Wojciecha Piotrowicza nie znalazło celu, a na dodatek Lechia odgryzła się bardzo szybko. Dwa rzuty karne na sześć punktów zamienił Paweł Boczulak i biało-zieloni cieszyli się z prowadzenia. Jednak nie trwało ono zbyt długo, bo Roman Zhuk i Mateusz Plichta znaleźli drogę na pole punktowe gości. Dzięki tym akcjom sopocianie prowadzili do przerwy 17:6.

Druga część gry to już stuprocentowa dominacja Ogniwa. Czwarte (bonusowe) przyłożenie już 38 sekund po wznowieniu gry zdobył Marek Przychocki. Trenerz dali pograć wszystkim zmiennikom (debiut Jakuba Burka) i większą moc wykazała ławka rezerwowych Ogniwa. Chociaż to chyba delikatnie powiedziane, ponieważ w ostatnich 30 minutach gry sopocianie przykładali jeszcze siedem razy! Wiele akcji ociearło się o perfekcję i Lechiści nie byli w stanie się przeciwstawić. Ostatecznie Ogniwo rozgromiło Lechię 71:6.

Cztery zwycięstwa w czterech meczach grupy mistrzowskiej to wielki powód do radości dla sopockich kibiców. Jeszcze bardziej cieszy forma zespołu, która zdaje się zwyżkować z każdym kolejnym meczem. Następny test już w sobotę, na boisku Mistrza Polski.

Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 71:6 (17:6) (Kasperek, Szczepański)

Punkty: Piotrowicz 16 (8Pd), Plichta 15 (3P), Szczepański 10 (2P), Zhuk 10 (2P), Anuszkiewicz 5 (P), Przychocki 5 (P), Czasowski 5 (P), Bezwerhyi 5 (P) - Boczulak 6 (2K)

LECHIA: Witoszyński (43' Szymanowski), Olszewski, Kacprzak, Smoliński, Lademann (78' Pawłowski), Kossakowski (57' Górniewicz), Płonka, Dabkiewicz (75' Dobkowski), Boczulak (58' Rymon-Lipiński), Popławski, Bracik Miłosz (41' Fostiak 73' Kruszczyński), Bracik Kewin, Wójtowicz, Wesołowski, Fijałkowski (47' Galewski).

OGNIWO: Wilczuk Marcin, Rau (59' Zając), Bysewski (41' Mokretsov), Piotrowski, Anuszkiewicz (41' Bezwerhyi), Niedźwiedzki (47' Graban), Grabowski, Zeszutek (53' Burek), Plichta, Piotrowicz, Czasowski, Szczepański, Przychocki (42' Wilczuk Mariusz), Mrowca (47' Szablewski), Zhuk

Publikacja: 27.09.2018