AKTUALNOŚCI


 
Publikacja: 13.08.2019

Terminarz rundy jesiennej Ekstraligi

Poznaliśmy kalendarz Ekstraligi na rundę jesienną.

08/1.09.2019

MKS Ogniwo Sopot -  RC Arka Gdynia sobota 18:30

Budowlani Łódź SA - RC Lechia Gdańsk

MKS Pogoń Siedlce - KS Budowlani Łódź

Skra Warszawa - RZKS Juvenia Kraków

KS Budowlani Lublin - RC Orkan Sochaczew

7/8.09.2019

RC Arka Gdynia - RC Orkan Sochaczew

RZKS Juvenia Kraków - KS Budowlani Lublin

KS Budowlani Łódź - Skra Warszawa

RC Lechia Gdańsk - MKS Pogoń Siedlce

MKS Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź SA sobota 13:00

14/15.09.2019

Budowlani Łódź SA - RC Arka Gdynia

MKS Pogoń Siedlce - MKS Ogniwo Sopot  sobota 16:00

Skra Warszawa - RC Lechia Gdańsk

KS Budowlani Lublin - KS Budowlani Łódź

RC Orkan Sochaczew - RZKS Juvenia Kraków

28/29.09.2019

RC Arka Gdynia - RZKS Juvenia Kraków

KS Budowlani Łódź - RC Orkan Sochaczew

RC Lechia Gdańsk - KS Budowlani Lublin

MKS Ogniwo Sopot - Skra Warszawa

Budowlani Łódź SA - MKS Pogoń Siedlce

5/6.10.2019

MKS Pogoń Siedlce - RC Arka Gdynia

Skra Warszawa - Budowlani Łódź SA

KS Budowlani Lublin - MKS Ogniwo Sopot

RC Orkan Sochaczew - RC Lechia Gdańsk

RZKS Juvenia Kraków - KS Budowlani Łódź

12/13.10.2019

RC Arka Gdynia - KS Budowlani Łódź

RC Lechia Gdańsk - RZKS Juvenia Kraków

MKS Ogniwo Sopot - RC Orkan Sochaczew

Budowlani Łódź SA - KS Budowlani Lublin

MKS Pogoń Siedlce - Skra Warszawa

19/20.10.2019

Skra Warszawa - RC Arka Gdynia

KS Budowlani Lublin - MKS Pogoń Siedlce

RC Orkan Sochaczew - Budowlani Łódź SA

RZKS Juvenia Kraków - MKS Ogniwo Sopot

KS Budowlani Łódź - RC Lechia Gdańsk

9/10.11.2019

RC Arka Gdynia - RC Lechia Gdańsk

MKS Ogniwo Sopot - KS Budowlani Łódź

Budowlani Łódź SA - RZKS Juvenia Kraków

MKS Pogoń Siedlce - RC Orkan Sochaczew

Skra Warszawa - KS Budowlani Lublin

16/17.11.2019

KS Budowlani Lublin - RC Arka Gdynia

RC Orkan Sochaczew - Skra Warszawa

RZKS Juvenia Kraków - MKS Pogoń Siedlce

KS Budowlani Łódź - Budowlani Łódź SA

RC Lechia Gdańsk - MKS Ogniwo Sopot


 
Publikacja: 26.07.2019

Mistrzowska Trybuna

Drodzy kibice!

za pośrednictwem platformy wspieram.to debiutujemy z pierwszym projektem crowdfundingowym pt. "Mistrzowska Trybuna".

Od teraz - przez kolejny miesiąc możecie wesprzeć modernizację naszej trybuny głównej - pierwszym etapem jest wyposażenie sektora D w wygodne krzesełka, abyście kolejne mecze Mistrzów Polski oglądali w komfortowych warunkach.

Dla każdego wpłacającego przewidzieliśmy nagrodę.

Szczegóły projektu oraz możliwość dokonywania wpłat znajdziecie TUTAJ.

 

 


 
Publikacja: 27.06.2019

Statystyki indywidualne sezonu 2019

Za nami niezwykle udany sezon Ekstraligi. Pomimo, że rugby to sport wybitnie zespołowy, widać to również po indywidualnych osiągnięciach. 

Wojciech Piotrowicz, zdobywając 123 punkty został najskuteczniejszym zawodnikiem całej Ekstraligi. 

Najwięcej przyłożeń (11) spośród zawodników Ogniwa zanotował Grzegorz Szczepański. Był pod tym względem drugi w rozgrywkach (o jedno przyłożenie więcej uzyskał Wilhelmus Staphorst z Budowlanych SA Łódź).

Prócz Piotrowicza (1.) i Szczepańskiego (7.) w czołówce najskuteczniejszych zawodników Ekstraligi 2019 znalazł się Piotr Zeszutek (19.).

Tuż za nim uplasował się Filip Porębski, który 2/3 swojej zdobyczy uzyskał w jednym meczu (cztery przyłożenia z KS Budowlanymi Łódź).

Aż dziewięciu zawodników Ogniwa wystąpiło we wszystkich meczach sezonu. 

Ale tylko jeden rozegrał sezon "od deski do deski" grając we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym. Takiego wyczynu drugi rok z kolei dokonał Stanisław Powała-Niedźwiecki.

Zawodnicy Ogniwa otrzymali w całych rozgrywkach 8 żółtych kartek i ani jednej czerwonej.

Najwięcej punktów zespół zdobył za sprawą przyłożeń - 275. Aż 16 Ogniwiaków potrafiło w ten sposób zdobyć punkty.

Podwyższenia dały drużynie 72 punkty, rzuty karne 42, a karne przyłożenia 7 punktów.

Najrzadziej - tylko raz w całych rozgrywkach - Ogniwo zdobyło punkty za sprawą drop-goala.


 
Publikacja: 24.06.2019

Triumf rodziny Ogniwa Sopot

Po 16 latach Mistrzostwo Polski w rugby wróciło do Sopotu. Ogniwo po pasjonującym meczu pokonało Budowlanych SA Łódź 27:24 (10:10) i zdobyło 10. tytuł w historii klubu.

 

Narastająca atmosfera wielkiego święta rugby była odczuwalna już od 1. czerwca, kiedy podopieczni Karola Czyża pewnie zwyciężyli Juvenię w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Z dnia na dzień napięcie rosło, aż w końcu nadszedł upragniony czas pierwszego w historii finału Ekstraligi w Sopocie. Licznie zgromadzona publiczność (ok. 2100 widzów) od pierwszych minut była świadkiem szybkiego i bardzo zaciętego spotkania. Wynik otworzył trzema punktami Wojciech Piotrowicz, jednak odpowiedź gości była 7-punktowa. Jajo na sopockim polu punktowym przyłożył niezwykle mobilny filar czyli Vitali Kramarenko, a z podwyższenia dwa punkty dołożył Patryk Reksulak. Od tego momentu sopocianie zaczęli grać jak natchnieni. Nie dość, że postawili przed gośćmi defensywny mur nie do przejścia, to z każdą minutą ich akcję ofensywne nabierały tempa i polotu. Na kwadrans przed przerwą Dwayne Burrows wyprowadził na czystą pozycję Grzegorza Szczepańskiego, który nie zwykł marnować takich sytuacji. Jajo położone między słupami pozwoliło Wojciechowi Piotrowiczowi na zdobycie kolejnych, łatwych dwóch punktów. Podrażnieni mistrzowie potrafili jednak doprowadzić do remisu jeszcze przed zmianą stron, gdy Reksulak ponownie trafił z podstawki, tym razem z karnego. 10:10 do przerwy zwiastowało wielkie emocje w drugiej części gry. Jednak mało kto się spodziewał scenariusza, który miał nastąpić.

Zaczęło się dość niewinnie - od serii młynów dyktowanych w środkowej strefie boiska. Impas punktowy w 49. minucie przerwał Burrows. Nowozelandczykowi udało się zwieść dwóch defensorów i po przebiegnięciu połowy boiska zdobył drugie przyłożenie dla sopocian. Piotrowicz podwyższył, a dokładnie 15 minut później sam sfinalizował zespołową akcję, dzięki której Ogniwo odskoczyło rywalom na 14 punktów. 24:10 i kwadrans do końca - wydawało się, że gospodarze zdołają utrzymać bezpieczną przewagę do ostatniego gwizdka. W 74. minucie nastąpił ważny moment meczu - żółtą kartkę za wykopnięcie piłki prowadzonej nogami młyna Budowlanych ujrzał Mateusz Plichta. Od tego momentu gra sopocian "siadła", a mistrzowie Polski poczuli krew. W ciągu sześciu minut zanotowali dwa przyłożenia (Kramarenko i Walters). Oba podwyższone i w 80. minucie na tablicy wyników pojawił się remis 24:24. Stadion zamarł, bo w ostatniej fazie meczu Budowlani dosłownie miażdżyli grających w osłabieniu sopocian. Ubytek ważnego zawodnika na końcowe minuty meczu, przy tak klasowym przeciwniku i w istnie tropikalnych warunkach wydawał się przysłowiowym gwoździem do trumny sopocian. Tym jednak udało się przetrzymać kryzys i w 84. minucie - 180 sekund po wyrównaniu składów - nastąpiła akcja, która zadecydowała o mistrzostwie Polski 2019. Przegrupowanie w okolicy 22 metra od pola punktowego łodzian, wycofanie piłki na 40. metr, gdzie czekał Wojciech Piotrowicz. Łącznik ataku Ogniwa opuścił jajo na ziemię podejmując próbę zdobycia drop-goala. Według relacji partnerów Wojtka jajo początkowo zmierzało poza światło bramki, jednak w drugiej fazie lotu - jakby za sprawą siły woli dwóch tysięcy kibiców - zmieniło trajektorię i przecięło przestrzeń między słupami. Szał radości i euforia przypominały erupcję wulkanu, jednak szybko zamieniły się w niepewność i nerwowe spojrzenia w kierunku sędziego, ponieważ łodziane rzucili wszystkie siły, aby jeszcze raz odwrócić losy spotkania. Heroiczna obrona Ogniwa pozwoliła na odzyskanie piłki na własnej połowie i 11 minut po upływie regulaminowego czasu gry sędzia główny zagwizdał po raz ostatni.

Stadion im. Edwarda Hodury doczekał się momentu, na który zasługuje jak mało który polski obiekt rugby. Feta i koronacja Ogniwa Sopot w otoczeniu rzeszy kibiców była zwieńczeniem tego niezwykłego sezonu. Ogniwo Sopot przeszło przez rozgrywki jak burza, będąc zdecydowanie najlepszym zespołem zakończonej kampanii. Równie wielkim sukcesem jest integracja coraz liczniejszej społeczności, która tworzy niezwykłą rodzinną atmosferę. Po prostu Ogniwo Family.

Specjalne podziękowania dla osób i firm bezpośrednio zaangażowanych w organizację imprezy:

Andrzej Szymanowski i Sebastian Kociński (Solid Security), Tomasz Kloskowski (Port Lotniczy Gdańsk), Koło Gospodyń Sopockich, Zbigniew Kulenty, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, SKM w Trójmieście, Sopocki Dom Aukcyjny, Włodzimierz Machnikowski, Adam Nieroda (Agencja Reklamowa Topmar), Dariusz Bujak (Smak Morza), Oceanic, Łukasz Borowski (Polsat), Arkadiusz Jagodziński (Ergo Arena), Jarosław Hodura (Fundacja Edwarda Hodury), Krzysztof Szymański (Victus Sopot), Aqua Sopot, Meridian Molo, Agencja Esencja, Jacek Lis, Filip Cackowski, Mariola Sikora, Zbigniew Górniewicz, Wojciech Matłacz, Tomasz Formela (Hostel Zappio), Gringo Bar, Piroman Steak House, Barbara Gierak-Pilarczyk (Pomorskie Centrum Reumatologiczne), Bartosz Wądołkowski, Nowy Świat 63 Sopot, Leon Czerwiński, Marek Maciejewski, Sławomir Turos (Goldwell Polska), Richard Kolenda, Agnieszka Rassalska, Stefan Stasiołek, Sławomir Rodriguez Porębski (Grupa Taraban) i dla wszystkich pozostałych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do naszego rugbowego święta.

Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani SA Łódź 27:24 (10:10) (Reks, Malesa, Pantoł, Kościelniak)

Punkty: Piotrowicz 17 (1P, 1K, 1Dg, 3Pd), Szczepański 5 (P), Burrows 5 (P) - Kramarenko 10 (2P), Walters 9 (1P, 2Pd), Reksulak 5 (1K, 1Pd)

Żółte kartki: Plichta M. (Ogniwo)

BUDOWLANI: Kramarenko, Kafarski, Mchedlidze, Karpiński, Witkowski (51' Orłowski), Noszczyk, Mirosz, Staphorst (75' Serafin), Plichta D., Reksulak (64' Urbaniak), Matyjak, Bosiacki (42' Walters), Kubalewski, Wlaźlak, Pogorzelski

OGNIWO: Wilczuk Marcin (51' Mokretsov), Karol (51' Burek), Bysewski (51' Bachurzewski), Graban (58' Anuszkiewicz), Piotrowski, Grabowski, Niedźwiecki, Zeszutek, Plichta M., Piotrowicz, Czasowski (73' Szablewski), Szczepański, Przychocki, Mrowca, Burrows


 
Publikacja: 14.06.2019

Regulamin Imprezy Masowej

REGULAMIN DO POBRANIA W [PDF]

REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ

w dniu 15.06.2019

 

 • 1.
 1. Niniejszy regulamin (zwany dalej ,,Regulaminem’’) został wydany na podstawie przepisów:

Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2009 roku nr 62, poz. 504 póź.zm.) - zwanej dalej ,,Ustawą” oraz na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego.

Regulamin jest wydany przez organizatora imprezy – Miejski Klub Sportowy OGNIWO Sopot ul. Jana z Kolna 18 81-741 Sopot – zwanego dalej ,,Organizatorem”.

Impreza masowa pod nazwą Finał Ekstraligi Rugby zwanej dalej ,,Imprezą”, która odbędzie się, odpowiednio w dn. 15.06.2019 r. w Sopocie przy ul. Jana z Kolna 18 na terenie stadionu im. Edwarda Hodury.

Regulamin kierowany jest do wszystkich osób, które w czasie trwania Imprezy będą przebywały na terenie, na którym przeprowadzana jest Impreza. Każda osoba przebywająca na tym terenie w czasie trwania Imprezy obowiązana jest stosować się do postanowień niniejszego Regulaminu.

 1. Celem Regulaminu jest zapewnienie bezpieczeństwa Imprezy poprzez określenie zasad zachowania się osób obecnych na Imprezie i korzystania przez nie z terenu,
  na którym przeprowadzana jest Impreza, a także urządzeń znajdujących się na nim.
 2. Poniższe określenia używane w regulaminie będą miały następujące znaczenie:

,,Służby Porządkowe” – oznacza powołane przez Organizatora osoby, w tym pracowników agencji ochrony i mienia, legitymujących się identyfikatorami,
do dbania o bezpieczeństwo osób uczestniczących w Imprezie.

Członkowie Służb Porządkowych posiadają identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu zawierające: nazwę wystawcy, numer identyfikacyjny, okres ważności, pieczęć i podpis wystawcy;

,,Teren Imprezy” – oznacza teren stadionu im. Edwarda Hodury w Sopocie, na którym przeprowadzana jest Impreza lub inne miejsce, na które Impreza może zostać przeniesiona z ważnych powodów i podane do publicznej wiadomości przed Imprezą;

,,Uczestnik Imprezy” – oznacza osobę uczestniczącą w Imprezie.

 

 

 • 2.
 1. Wstęp na Teren Imprezy jest biletowany i przysługuje wszystkim osobom posiadającym ważny bilet.
 2. Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie Imprezy:

 

 • broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
 • materiałów wybuchowych,
 • wyrobów pirotechnicznych,
 • materiałów pożarowo niebezpiecznych,
 • napojów alkoholowych,
 • środków odurzających lub substancji psychotropowych.

 

 1. Ponadto zakazuje się prowadzenia bez autoryzacji Organizatora jakiejkolwiek działalności handlowej lub innej zarobkowej na Terenie Imprezy.
 2. Organizator Imprezy może odmówić wstępu na Imprezę oraz przebywania na niej osobom:

 

 1. znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających ,psychotropowych lub innych i podobnie działających środków;
 2. posiadającym broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały, wyroby, napoje, środki lub substancje;
 3. zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku Imprezy.

 

 1. Kto wnosi lub posiada na Imprezie broń, inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub materiały pożarowo niebezpieczne, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze grzywny.
 2. Uczestnicy Imprezy oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na Terenie Imprezy zobowiązane są stosować się do poleceń Służb Porządkowych, w tym kierownika do spraw bezpieczeństwa. Odmowa zastosowania się do tych poleceń może wynikać wyłącznie z uwagi na ich sprzeczność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 3. Osoby małoletnie uczestniczą w Imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę.
 • 3.
 1. Organizator zapewnia bezpieczeństwo osobom obecnym na Imprezie oraz porządek podczas trwania Imprezy, m.in. poprzez:

 

 1. służby porządkowe i służby informacyjne wyróżniające się elementami ubioru;
 2. powołanie kierownika do spraw bezpieczeństwa, kierującego Służbami Porządkowymi  i organizującego pracę Służb Porządkowych;
 3. udostępnienie pomocy medycznej oraz zaplecza higieniczno-sanitarnego;

 

 1. Organizator w zakresie określonym Ustawą i przepisami wykonawczymi jest uprawniony do utrwalania Imprezy, a w szczególności zachowania osób, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.
 2. Organizator utrwala również przebieg Imprezy dla celów dokumentacji oraz promocji lub reklamy Imprezy. Wizerunek osób przebywających na terenie Imprezy może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniony dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych.
 3. Organizator wyznacza strefy podziału Imprezy:

 

 • wejście główne (brama nr 1 od ul. Jana z Kolna),
 • wejście techniczne/VIP (brama nr 2 od ul. Jana z Kolna)
 • widownia główna,
 • widownia VIP,
 • strefa zabaw dla dzieci,
 • strefa gastronomiczna
 • strefa VIP,
 • parking dla obsługi,
 • punkty stałego zabezpieczenia przez służby ochrony.

 

 1. Organizator zapewnia zabezpieczenie przeciwpożarowe poprzez zapewnienie, że:

 

 1. pracownicy obsługi, Służby Porządkowe i Organizator muszą znać rozmieszczenie podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów oraz zasady postępowania
  na wypadek pożaru;
 2. Służby Porządkowe muszą być przeszkolone w zakresie zasad prowadzenia ewakuacji, sposobu alarmowania straży pożarnej, zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, udzielenia pierwszej pomocy medycznej.

 

 1. Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia i zmian w przebiegu Imprezy uzasadnionych powodów, np. odwołania przyjazdu przez artystę, Siłę Wyższą, itp.,
  a ponadto prawo do  zmiany programu pod względem czasowym bez uprzedniej konsultacji i rekompensaty.
 • 4.
 1. Służby Porządkowe, legitymujące się identyfikatorami umieszczonymi w widocznym miejscu, są uprawnione zgodnie z przepisami Ustawy do:

 

 1. sprawdzania uprawnień do przebywania na Imprezie;
 2. legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości;
 3. przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają niebezpieczne przedmioty;
 4. wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem imprezy masowej, a w przypadku         niewykonania takich poleceń – wezwania ich do opuszczenia Imprezy;
 5. stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obrony w przypadku zagrożenia dóbr powierzonych ochronie lub odparcia ataku na członka Służb Porządkowych lub inną osobę, na zasadach określonych
  w art. 38 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114, poz. 740, z późn.zm.)
 6. ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także chronionego mienia.
 7. Służby porządkowe mogą wydawać własne instrukcje bezpieczeństwa oraz p.poż. zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 • 5.
 1. Wszelkie reklamacje można składać w formie pisemnej najpóźniej w terminie 14 dni od dnia zakończenia Imprezy na następujący adres korespondencyjny Organizatora:

Miejski Klub Sportowy OGNIWO Sopot

 1. Jana z Kolna 18

81-741 Sopot

 1. Organizator rozpatruje reklamacje w terminie 21 dni od dnia ich doręczenia Organizatorowi listem poleconym. Składający reklamację musi posiadać dowód nadania listu poleconego.
 • 6.
 1. Niniejszy Regulamin jest dostępny:

 

 • w siedzibie Miejskiego Klubu Sportowego OGNIWO Sopot,
 • na stronie internetowej www.ogniwosopot.pl,
 • zamieszczony zostanie na tablicy informacyjnej na terenie imprezy a także w biurze Organizatora.

 

 1. Korespondencję do Organizatora kieruje się na adres wskazany w pkt. 16 na piśmie, przesyłką poleconą.
 2. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie stosuje się przepisy Ustawy oraz Kodeksu Cywilnego.
 • 7.
 1. Zgodnie z treścią ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych karze podlega:

 

 1. kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe – podlega karze aresztu od 10 dni,
 2. kto wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe podlega karze grzywny nie niższej niż 2.000 zł,
 3. kto wnosi lub posiada na imprezie masowej wyroby pirotechniczne lub materiały pożarowo niebezpieczne podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1.000 zł,
 4. kto nie wykonuje polecenia porządkowego, wydanego na podstawie ustawy lub regulaminu imprezy masowej przez organizatora imprezy lub służy porządkowe
  – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż
  000 zł,
 5. kto w czasie trwania imprezy masowej rzuca jakikolwiek przedmiot, mogący stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie, gdzie odbywa się impreza masowa – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1.000zł,
 6. może być orzeczony przepadek przedmiotów wymienionych w pkt. 1-3, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Postępowanie w sprawach o wykroczenia określone wyżej prowadzi się na podstawie Przepisów o postępowaniu przyśpieszonym.

Program imprez zostanie przekazany potencjalnym widzom poprzez:

 • plakaty rozwieszone na słupach reklamowych i kubikach na terenie Sopotu
 • plakaty zamieszczonych w składach Szybkiej Kolei Miejskiej
 • informację na stronie internetowej ogniwosopot.pl oraz na profilu klubu w portalu facebook.com.

Regulamin imprez zostanie przekazany potencjalnym widzom poprzez:

- stronę internetową www.ogniwosopot.pl,

- na profilu klubu w portalu facebook.com,

- w formie drukowanej – w biurze Miejskiego Klubu Sportowego OGNIWO Sopot

- w formie drukowanej – przy każdym wejściu/wyjściu na teren imprezy będzie
on wywieszony na tablicach informacyjnych.