AKTUALNOŚCI


 
Publikacja: 09.02.2020

Przekaż 1% na Ogniwo!

Chciałbyś wspomóc nasz klub?

W tym roku masz możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Ogniwa Sopot.

Wpłaty muszą być wykorzystane tylko na działalność statutową klubu np. koszty wynajmu autokaru na mecze, zakup sprzętu sportowego czy wynajem obiektów sportowych.

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: OGNIWO SOPOT 9649

Każda złotówka będzie cegiełką dołożoną do przyszłych sukcesów Ogniwa Sopot!

 

 


 
Publikacja: 16.01.2020

Kalendarz Ekstraligi - wiosna 2020

Poznaliśmy wiosenny kalendarz Ekstraligi. Mistrzowie Polski z Sopotu cztery mecze rozegrają przed własną publicznością, a cztery w delegacji.

Kolejka I - 07/08.03.2020
Arka Gdynia v Ogniwo Sopot - sobota 12:30
Lechia Gdańsk v Master Pharm Rugby Łódź
Juvenia Kraków v Skra Warszawa
Budowlani Lublin v Orkan Sochaczew
MKS Pogoń Awenta Siedlce - pauzuje

Kolejka II - 14/15.03.2020
Orkan Sochaczew v Arka Gdynia
Budowlani Lublin v Juvenia Kraków
Pogoń Awenta Siedlce v Lechia Gdańsk
Master Pharm Rugby Łódź v Ogniwo Sopot
Skra Warszawa - pauzuje

Kolejka III - 04/05.04.2020
Arka Gdynia v Master Pharm Rugby Łódź
Ogniwo Sopot v Pogoń Awenta Siedlce - sobota 16:00
Lechia Gdańsk v Skra Warszawa
Juvenia Kraków v Orkan Sochaczew
Budowlani Lublin - pauzuje

Kolejka IV - 11.04.2020
Juvenia Kraków v Arka Gdynia
Budowlani Lublin v Lechia Gdańsk
Skra Warszawa v Ogniwo Sopot
Pogoń Awenta Siedlce v Master Pharm Rugby Łódź
Orkan Sochaczew - pauzuje

Kolejka V - 02/03.05.2020
Arka Gdynia v Pogoń Awenta Siedlce
Master Pharm Rugby Łódź v Skra Warszawa
Ogniwo Sopot v Budowlani Lublin - sobota 16:00
Lechia Gdańsk v Orkan Sochaczew
Juvenia Kraków - pauzuje

Kolejka VI - 09/10.05.2020
Juvenia Kraków v Lechia Gdańsk
Orkan Sochaczew v Ogniwo Sopot
Budowlani Lublin v Master Pharm Rugby Łódź
Skra Warszawa v Pogoń Awenta Siedlce
Arka Gdynia - pauzuje

Kolejka VII - 16/17.05.2020
Arka Gdynia v Skra Warszawa
Pogoń Awenta Siedlce v Budowlani Lublin
Master Pharm Rugby Łódź v Orkan Sochaczew
Ogniwo Sopot v Juvenia Kraków - sobota 13:30
Lechia Gdańsk - pauzuje

Kolejka VIII - 23/24.05.2020
Lechia Gdańsk v Arka Gdynia
Juvenia Kraków v Master Pharm Rugby Łódź
Orkan Sochaczew v Pogoń Awenta Siedlce
Budowlani Lublin v Skra Warszawa
Ogniwo Sopot - pauzuje

Kolejka IX - 30/31.05.2020
Arka Gdynia v Budowlani Lublin
Orkan Sochaczew v Skra Warszawa
Pogoń Awenta Siedlce v Juvenia Kraków
Ogniwo Sopot v Lechia Gdańsk - sobota 17:00
Master Pharm Rugby Łódź - pauzuje

FINAŁ/mecz o III miejsce - 06/07.06.2020


 
Publikacja: 20.12.2019


 
Publikacja: 26.11.2019

Raport z klubu

Runda jesienna sezonu 2019/2020 dobiegła końca. Ogniwo Sopot zajęło drugie miejsce w tabeli, zwyciężając w sześciu spotkaniach i przegrywając w dwóch. 19 listopada odbyła się konferencja prasowa w galerii ArtStay, podczas której klubowi działacze podsumowali tegoroczne rozgrywki i przedstawili plany na nowy sezon.

Sopocki zespół, który w ostatnich latach głównie atakował pozycję lidera, w tym roku zmierzył się z zupełnie inną perspektywą, jaką było bronienie tytułu mistrzowskiego. Było to dla Ogniwiaków nowe doświadczenie, z którym wszyscy zawodnicy musieli się oswoić. Każda drużyna chce za wszelką cenę ograć mistrza, co znacznie podnosi poziom spotkań i wymaga od obrońców jeszcze większego skupienia. Ogniwo odczuło na własnej skórze to, jak musiała się czuć drużyna Master Pharm Rugby Łódź, która przez długie lata broniła mistrzowskich tytułów. Biorąc pod uwagę tę nową rzeczywistość, sopocianie są zadowoleni z utrzymania drugiego miejsca w tabeli, które nadal daje szansę na grę w wielkim finale. Ogniwo zapowiedziało, że zamierza utrzymać obecny skład na rundę wiosenną.

Ogniwo Sopot stale angażuje się w kilka projektów pod szyldem #OgniwoFamily, co jest mocno promowane w klubowych mediach społecznościowych. W ostatnim czasie głównym wątkiem było wzięcie udziału w corocznej akcji promującej profilaktykę raka jąder u mężczyzn. W listopadzie każdego roku trwa tzw. Movember, a znakiem rozpoznawczym przedsięwzięcia jest zapuszczanie wąsów, które stały się symbolem całej inicjatywy. Wielu Ogniwiaków zapuściło nietuzinkowy zarost, a podczas ostatniego meczu (z Lechią Gdańsk) zagrali w specjalnie przygotowanej bieliźnie od fundacji Movember Polska. Ponadto większość zawodników wykonała profilaktyczne badania, do których zachęcamy wszystkich mężczyzn.

Za pośrednictwem naszego profilu facebookowego lub bezpośrednio w biurze klubu będzie można nabyć kalendarz drużynowy na 2020 rok. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rozwój grup młodzieżowych Ogniwa.

Na 13 grudnia zaplanowano wspólną Wigilię dla wszystkich Ogniwiaków. Spotkanie odbędzie się na terenie Ergo Areny. Ponadto Ogniwo Sopot zostało zaproszone na galę Orła Pomorskiego, podczas której zostanie ogłoszone rozstrzygnięcie plebiscytu na zawodnika, drużynę i trenera roku. Sopocki zespół z pewnością jest mocnym kandydatem do jednego z wyróżnień, zważywszy na zdobycie mistrzostwa Polski w roku 2019.

Na koniec warto wspomnieć, że reprezentacja Polski, w której znalazło się trzech naszych zawodników: Piotr Zeszutek, Adam Piotrowski, Radosław Bysewski oraz trener Karol Czyż i fizjoterapeuta Karol Grablowski, wygrała na wyjeździe z drużyną Szwajcarii 20:23. Było to niezwykle ważne zwycięstwo, którego serdecznie gratulujemy naszej kadrze i całemu sztabowi. Ogniwiacy poświęcą grudzień na odpoczynek i regenerację, po czym wznowią treningi w styczniu 2020 roku.


 
Publikacja: 14.11.2019

Ogniwo kończy rundę jesienną

Przed nami ostatni mecz rundy jesiennej, po której nastąpi kilkumiesięczna przerwa w rozgrywkach. Rundę kończymy wyjazdowym meczem z Lechią Gdańsk. A zatem zbliżają się kolejne derby Trójmiasta!

Kibice mogą być pewni, że emocji nie zabraknie, a obie drużyny zrobią wszystko, co w ich mocy, by wygrać starcie. Dodatkowymi smaczkami są powiązania niektórych zawodników z oboma klubami. W Lechii gra obecnie kilku wychowanków Ogniwa Sopot, np. bracia Krużyccy czy Rafał Lademann, z kolei w Ogniwie gra dwóch zawodników, którzy przez lata reprezentowali barwy biało-zielonych: Maciej Wojtkuński i Mariusz Wilczuk. Również nasi zagraniczni gracze Vian Riekert i Kakha Kavtaradze grali niegdyś w gdańskiej ekipie. Lechia wyraźnie wróciła na dobre tory w tym sezonie, zaś Ogniwo, podrażnione porażką z Juvenią Kraków, z pewnością będzie chciało zagrać na swoim najwyższym poziomie. Mecz będzie więc z wielu względów interesujący. Start o godzinie 14.00 na stadionie Gdańskiego Ośrodku Sportu przy Alei Grunwaldzkiej 244.

Listopad to miesiąc promowania profilaktyki raka jąder u mężczyzn. Tradycyjnie trwa w tym czasie akcja Movember, w którą od kilku lat angażują się również nasi zawodnicy. W tym roku przygotowujemy wąsy na mecz z Lechią Gdańsk. Ponadto zawodnicy wybiegną na murawę w specjalnie przygotowanych skarpetach i… majtkach od Movember Polska – organizacji, która promuje profilaktykę, badania i samokontrolę, zachęcając mężczyzn do zadbania o swoje zdrowie.

Choć w weekend nastąpi zakończenie rundy jesiennej, to kadrowicze mają do rozegrania jeszcze jeden mecz w tym roku. Reprezentacja Polski zagra 23 listopada ze Szwajcarią w Genewie. Trzech zawodników naszego klubu otrzymało powołania na to spotkanie: Piotr Zeszutek, Radosław Bysewski oraz Adam Piotrowski. Kadrę czeka ciężki bój. Po odniesieni porażki z Niemcami (2 listopada) Polacy chcą zakończyć rok pozytywnie i zrobią wszystko, by ten mecz wygrać.

Ogniwo Sopot planuje również przeprowadzenie konferencji podsumowującej sezon, na której usłyszymy m.in. o najbliższych planach klubu na kolejne miesiące. W trakcie konferencji odbędzie się prezentacja kalendarza Ogniwa na 2020 rok. Na wydarzenie zapraszamy we wtorek 19 listopada do galerii StayArt (ul. Podjazd 2/4) na godzinę 10.30.