AKTUALNOŚCI

Publikacja: 25.06.2018

Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 16:34 (9:15)

Ogniwo pewnie zwyciężyło w Lublinie i zgarnęło cenne 5 punktów.

Pierwsze przyłożenie zdobył lublinianin występujący w barwach... Ogniwa Sopot czyli Grzegorz Szczepański, który wykończył 25-metorwą akcję maula. Gospodarze odpowiedzili dwoma karnymi Piotra Skałeckiego, dzięki czemu wyszli na minimalne prowadzenie. Odzyskał je w 28. minucie Roman Zhuk, a po podwyższeniu i karnym Szablewskiego Ogniwo prowadziło 15:6. Przed przerwą jeszcze raz trafił Skałecki i po pierwszych czterdziestu minutach podpoieczni Karola Czyża prowadzili 15:9.

Na początku drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Szczepański. Ogniwo wybroniło wynik w okrojonym składzie, a chwilę po powrocie Szczepańskiego kolejne przyłożenie zdobył Robert Graban. Z bardzo trudnej pozycji udanie podwyższył Wojciech Piotrowicz, dla którego był to powrót do gry po 7-miesięcznej przerwie. 10 minut przed końcem Budowlani po kontrze zdobyli swoje pierwsze przyłożenie za sprawą Tomasza Zduńczuka i zbliżyli się na niebezpieczne 6 punktów. Na szczęście w końcowych minutach mecz "zabili" Burrows i Mariusz Wilczuk, których przyłożenia (+1 podwyższenie) ustaliły wynik na 34:16.

Zwycięstwo z bonusem pozwala z optymizmem spoglądać na drugą fazę rozgrywek. Na tą chwilę do grupy mistrzowskiej zostanie przepisanych 11 punktów, a w zanadrzu mamy jeszcze domowy mecz z Pogonią Siedlce, który bezwzględnie należy wygrać. Ten pojedynek dopiero 25 sierpnia, a więc dopiero za dwa miesiące.

Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot 16:34 (9:15) (Kasperek, Reks, Malesa)

Punkty: Skałecki 11 (3K, Pd), Zduńczuk 5 (P) - Szablewski 5 (K, Pd), Burrows 5 (P), Szczepański 5 (P), Zhuk 5 (P), Graban 5 (P), Wilczuk Mariusz 5 (P), Piotrowicz 4 (2Pd)

Żółte kartki: Szczepański

BUDOWLANI: Majcher (75' Polak), Khomenko, Klberashvili, Musur, Jasiński (30' Novikov), Zduńczuk, Rudziński, Wiśniewski, Bobruk, Adazhynyk, Więckowski (41' Halus), Skałecki, Psuj, Kasprzak, Grabowski

OGNIWO: Wilczuk Marcin (74' Gołomb), Zając (41' Wilczuk Mariusz), Peverelle (65' Wojtkuński), Mokretsov, Anuszkiewicz (41' Graban), Niedźwiedzki (75' Rutkiewicz), Piotrowski A., Zeszutek, Plichta, Piotrowicz (78' Drewczyński), Hodura (75' Piotrowski M.), Szablewski (57' Mrowca), Burrows, Szczepański, Zhuk

Publikacja: 24.06.2018

Przywieźć punkty z trudnego terenu

W zaległym meczu III kolejki ekstraligi Ogniwo zagra na wyjeździe z Budowlanymi Lublin.

Budowlani to zespół, który - obok Pogoni i Ogniwa - zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Dlatego też dla obu zespołów punkty w dzisiejszym meczu mają ogromne znaczenie (zostaną wliczone na konto w decydującej fazie rozgrywek). Wszystkie trzy porażki lublinian zostały doznane z prowadzącym w grupie B duetem, jednak szczególnie w dwumeczu z Pogonią Siedlce Budowlani pokazali drzemiący w zespole potencjał (porażki 17:22 i 13:15).

Trzy tygodnie temu Ogniwo podejmowało Budowlanych na własnym boisku. Wynik 38:14 nie do końca odzwierciedla trud z jakim gospodarzom przyszło wygrać, a dziś warunki postawione przez rywala będą znacznie cięższe. Cieszy powrót do składu Wojciecha Piotrowicza, który wraca na "stare śmieci" i na dobrze znanym boisku powinien poukładać grę sopocian.

Plan minimum to zwycięstwo, a walczymy o 5 punktów!

III kolejka ekstraligi (przełożona) - 24.06.2018, Lublin:

Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot godz. 13:00 (Kasperek, Reks, Malesa)

Publikacja: 19.06.2018

Finałowy Turniej dzieci i Młodzieży

W sobotę w Warszawie odbył się finałowy turniej dzieci i młodzieży.

W całych zawodach udział wzięły 44 drużyny. Ogniwo reprezentowały zespoły miniżaków i żaków. Duży sukces osiągnęli ci starsi, którzy zakończyli turniej na 3. miejscu, a zwyciężyli Budowlani Lublin. Wsród miniżaków najlepsza okazała się Arka Gdynia, a w młodzikach wygrał Orkan Sochaczew.

Wyniki miniżaków wkrótce.

Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 5 :38 (5:12)

Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 5:38 (5:12) (Reks, Pantoł, Michalik)

Punkty: Sierant 5 (P) - Zhuk 15 (3P), Szczepański 10 (2P), Szablewski 8 (4Pd), Mrowca 5 (P)

Żółte kartki: Pszyk

JUVENIA: Pszyk (75' Lazarenko), Jopert, Głowacki, Krawiec, Wierteł, Mrugalski, Szczepański S., Narvaez, Wieczorkiewicz (60' Zawojski), Gołębiowski, Korusiewicz, Sierant, Kurzdym, Filar, Gola

OGNIWO: Wilczuk Marcin, Zając (38' Wojtkuński), Gołomb (47' Rutkiewicz), Mokretsov, Anuszkiewicz (60' Nurzyński), Piotrowski A., Niedźwiedzki, Zeszutek, Plichta (60' Drewczyński), Wilczuk Mariusz (52' Piotrowski M.), Gwozdecki (48' Szulta), Szablewski, Mrowca, Szczepański G., Zhuk

Publikacja: 08.06.2018

Walne Zebranie Delegatów

Zarząd MKS OGNIWO z siedzibą w Sopocie, w trybie § 16 i § 17 w związku z § 21  ust. 6 statutu stowarzyszenia, zwołuje Zwyczajne Walne Zebranie na dzień 25 czerwca 2018 r., na godzinę 17.00, które odbędzie się w sali konferencyjnej na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie przy ul. Jana z Kolna 18 81-741, z następującym porządkiem obrad: