AKTUALNOŚCI

Publikacja: 24.06.2018

Przywieźć punkty z trudnego terenu

W zaległym meczu III kolejki ekstraligi Ogniwo zagra na wyjeździe z Budowlanymi Lublin.

Budowlani to zespół, który - obok Pogoni i Ogniwa - zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Dlatego też dla obu zespołów punkty w dzisiejszym meczu mają ogromne znaczenie (zostaną wliczone na konto w decydującej fazie rozgrywek). Wszystkie trzy porażki lublinian zostały doznane z prowadzącym w grupie B duetem, jednak szczególnie w dwumeczu z Pogonią Siedlce Budowlani pokazali drzemiący w zespole potencjał (porażki 17:22 i 13:15).

Trzy tygodnie temu Ogniwo podejmowało Budowlanych na własnym boisku. Wynik 38:14 nie do końca odzwierciedla trud z jakim gospodarzom przyszło wygrać, a dziś warunki postawione przez rywala będą znacznie cięższe. Cieszy powrót do składu Wojciecha Piotrowicza, który wraca na "stare śmieci" i na dobrze znanym boisku powinien poukładać grę sopocian.

III kolejka ekstraligi (przełożona) - 24.06.2018, Lublin:

Budowlani Lublin - Ogniwo Sopot godz. 13:00 (Kasperek, Reks, Malesa)

Publikacja: 19.06.2018

Finałowy Turniej dzieci i Młodzieży

W sobotę w Warszawie odbył się finałowy turniej dzieci i młodzieży.

W całych zawodach udział wzięły 44 drużyny. Ogniwo reprezentowały zespoły miniżaków i żaków. Duży sukces osiągnęli ci starsi, którzy zakończyli turniej na 3. miejscu, a zwyciężyli Budowlani Lublin. Wsród miniżaków najlepsza okazała się Arka Gdynia, a w młodzikach wygrał Orkan Sochaczew.

Wyniki miniżaków wkrótce.

Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 5 :38 (5:12)

Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot 5:38 (5:12) (Reks, Pantoł, Michalik)

Punkty: Sierant 5 (P) - Zhuk 15 (3P), Szczepański 10 (2P), Szablewski 8 (4Pd), Mrowca 5 (P)

Żółte kartki: Pszyk

JUVENIA: Pszyk (75' Lazarenko), Jopert, Głowacki, Krawiec, Wierteł, Mrugalski, Szczepański S., Narvaez, Wieczorkiewicz (60' Zawojski), Gołębiowski, Korusiewicz, Sierant, Kurzdym, Filar, Gola

OGNIWO: Wilczuk Marcin, Zając (38' Wojtkuński), Gołomb (47' Rutkiewicz), Mokretsov, Anuszkiewicz (60' Nurzyński), Piotrowski A., Niedźwiedzki, Zeszutek, Plichta (60' Drewczyński), Wilczuk Mariusz (52' Piotrowski M.), Gwozdecki (48' Szulta), Szablewski, Mrowca, Szczepański G., Zhuk

Publikacja: 08.06.2018

Walne Zebranie Delegatów

Zarząd MKS OGNIWO z siedzibą w Sopocie, w trybie § 16 i § 17 w związku z § 21  ust. 6 statutu stowarzyszenia, zwołuje Zwyczajne Walne Zebranie na dzień 25 czerwca 2018 r., na godzinę 17.00, które odbędzie się w sali konferencyjnej na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie przy ul. Jana z Kolna 18 81-741, z następującym porządkiem obrad:

1/   Otwarcie Zwyczajnego Walnego Zebrania

2/   Wybór Przewodniczącego i Protokolanta

3/   Ustalenie prawomocności Zwyczajnego Walnego Zebrania

4/   Przedstawienie sprawozdania Zarządu z działalności za 2017 r.

5/   Przedstawienie sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności za 2017 r.

6/   Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Zarządu za 2017 r.

7/   Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2017 r.

Zwycięstwo w Dzień Ogniwiaka

Ogniwo szybko powróciło na zwycięską ścieżkę. 6 dni po porażce w Siedlcach sopocianie pewnie pokonali innego pretendenta do grupy mistrzowskiej - Budowlanych Lublin.

Przeciwnik wzbudzał uzasadnione obawy - do sobotniego meczu lublinianie podchodzili z identycznym bilansem jak wicemistrzowie Polski (16 punktów, bilans 3-0-1, jedyna porażka w Siedlcach). Prognozy potwierdziły się już w 1. minucie kiedy Jakub Bobruk oszukał obronę Ogniwa i zaniósł jajo na pole punktowe. Po podwyższeniu Artema Kulyka goście prowadzili 7:0, ale podopieczni Karola Czyża niezwłocznie zabrali się do odrabiania strat. W okolicach 20. minuty przyłożenie zdobył Grzegorz Szczepański, a po kolejnych kilku minutach akcję młyna wykończył Piotr Zeszutek. W 33. minucie meczu znakomitym rajdem popisał się Dwayne Burrows, który wymanewrował kilku rywali i ustalił wynik pierwszej połowy na 21:7.

Pierwsz ważny moment drugiej części meczu nastał już w 41. minucie. Rozgrywającego swój 219 i ostatni mecz w karierze Roberta Rogowskiego zmienił Dmytro Mokretsov. Tuż za linią Robert - z rąk prezydenta Sopotu i prezesa Ogniwa - otrzymał pamiątkową statuetkę. Dziękujęmy za wszystkie lata gry dla Ogniwa! Druga połowa - pomimo czerwonej kartki, którą zobaczył w 53. minucie Filip Rau - przebiegała pod dyktando gospodarzy. Kolejne trzy przyłożenia zdobyli Mateusz Plichta, Grzegorz Szczepański oraz Marcin Wilczuk. Goście odpowiedzieli w samej końcówce spotkania "piątką" Robizona Klberashviliego.

Zwycięstwo pozwoli sopocianom w spokoju przygotowywać się do dwóch ostatnich meczów rundy wiosennej, z których tren drugi będzie zdecydowanie ważniejszy. Najpierw drużyna uda się do Krakowa, aby zakończyć wiosnę 23. czerwca w Lublinie.

Ogniwo Sopot - Budowlani Lublin 38:14 (21:7) (Jasiński, Bedyński, Pawlik)

Punkty: Szczepański 10 (2P), Szablewski 8 (4Pd), Wilczuk 5 (P), Zeszutek 5 (P), Plichta 5 (P), Burrows 5 (P) - Bobruk 5 (P), Klberashvili 5 (P), Kulyk 4 (2Pd)

Czerwona kartka: Rau

BUDOWLANI: Novikov (55' Majcher), Khomenko (56' Rudziński), Klberashvili, Król, Daszczyk, Jasiński, Zduńczuk (70' Polak), Musur (56' Niedziółka), Bobruk, Adazhynyk, Skałecki, Psuj (60' Kasprzak), Kulyk, Kamiński, Grabowski

OGNIWO: Wilczuk Marcin (65' Gołomb), Rau, Peverelle, Piotrowski, Anuszkiewicz (46' Graban), Niedźwiedzki (60' Wojtkuński), Rogowski (41' Mokretsov), Zeszutek, Plichta (65' Drewczyński), Szablewski, Hodura (55' Mrowca), Szczepański, Przychocki (46' Wilczuk Mariusz), Burrows, Zhuk