AKTUALNOŚCI - STARSZE


 
Publikacja: 26.07.2019

Mistrzowska Trybuna

Drodzy kibice!

za pośrednictwem platformy wspieram.to debiutujemy z pierwszym projektem crowdfundingowym pt. "Mistrzowska Trybuna".

Od teraz - przez kolejny miesiąc możecie wesprzeć modernizację naszej trybuny głównej - pierwszym etapem jest wyposażenie sektora D w wygodne krzesełka, abyście kolejne mecze Mistrzów Polski oglądali w komfortowych warunkach.

Dla każdego wpłacającego przewidzieliśmy nagrodę.

Szczegóły projektu oraz możliwość dokonywania wpłat znajdziecie TUTAJ.

 

 


 
Publikacja: 27.06.2019

Statystyki indywidualne sezonu 2019

Za nami niezwykle udany sezon Ekstraligi. Pomimo, że rugby to sport wybitnie zespołowy, widać to również po indywidualnych osiągnięciach. 

Wojciech Piotrowicz, zdobywając 123 punkty został najskuteczniejszym zawodnikiem całej Ekstraligi. 

Najwięcej przyłożeń (11) spośród zawodników Ogniwa zanotował Grzegorz Szczepański. Był pod tym względem drugi w rozgrywkach (o jedno przyłożenie więcej uzyskał Wilhelmus Staphorst z Budowlanych SA Łódź).

Prócz Piotrowicza (1.) i Szczepańskiego (7.) w czołówce najskuteczniejszych zawodników Ekstraligi 2019 znalazł się Piotr Zeszutek (19.).

Tuż za nim uplasował się Filip Porębski, który 2/3 swojej zdobyczy uzyskał w jednym meczu (cztery przyłożenia z KS Budowlanymi Łódź).

Aż dziewięciu zawodników Ogniwa wystąpiło we wszystkich meczach sezonu. 

Ale tylko jeden rozegrał sezon "od deski do deski" grając we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym. Takiego wyczynu drugi rok z kolei dokonał Stanisław Powała-Niedźwiecki.

Zawodnicy Ogniwa otrzymali w całych rozgrywkach 8 żółtych kartek i ani jednej czerwonej.

Najwięcej punktów zespół zdobył za sprawą przyłożeń - 275. Aż 16 Ogniwiaków potrafiło w ten sposób zdobyć punkty.

Podwyższenia dały drużynie 72 punkty, rzuty karne 42, a karne przyłożenia 7 punktów.

Najrzadziej - tylko raz w całych rozgrywkach - Ogniwo zdobyło punkty za sprawą drop-goala.


 
Publikacja: 24.06.2019

Triumf rodziny Ogniwa Sopot

Po 16 latach Mistrzostwo Polski w rugby wróciło do Sopotu. Ogniwo po pasjonującym meczu pokonało Budowlanych SA Łódź 27:24 (10:10) i zdobyło 10. tytuł w historii klubu.

 

Narastająca atmosfera wielkiego święta rugby była odczuwalna już od 1. czerwca, kiedy podopieczni Karola Czyża pewnie zwyciężyli Juvenię w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Z dnia na dzień napięcie rosło, aż w końcu nadszedł upragniony czas pierwszego w historii finału Ekstraligi w Sopocie. Licznie zgromadzona publiczność (ok. 2100 widzów) od pierwszych minut była świadkiem szybkiego i bardzo zaciętego spotkania. Wynik otworzył trzema punktami Wojciech Piotrowicz, jednak odpowiedź gości była 7-punktowa. Jajo na sopockim polu punktowym przyłożył niezwykle mobilny filar czyli Vitali Kramarenko, a z podwyższenia dwa punkty dołożył Patryk Reksulak. Od tego momentu sopocianie zaczęli grać jak natchnieni. Nie dość, że postawili przed gośćmi defensywny mur nie do przejścia, to z każdą minutą ich akcję ofensywne nabierały tempa i polotu. Na kwadrans przed przerwą Dwayne Burrows wyprowadził na czystą pozycję Grzegorza Szczepańskiego, który nie zwykł marnować takich sytuacji. Jajo położone między słupami pozwoliło Wojciechowi Piotrowiczowi na zdobycie kolejnych, łatwych dwóch punktów. Podrażnieni mistrzowie potrafili jednak doprowadzić do remisu jeszcze przed zmianą stron, gdy Reksulak ponownie trafił z podstawki, tym razem z karnego. 10:10 do przerwy zwiastowało wielkie emocje w drugiej części gry. Jednak mało kto się spodziewał scenariusza, który miał nastąpić.

Zaczęło się dość niewinnie - od serii młynów dyktowanych w środkowej strefie boiska. Impas punktowy w 49. minucie przerwał Burrows. Nowozelandczykowi udało się zwieść dwóch defensorów i po przebiegnięciu połowy boiska zdobył drugie przyłożenie dla sopocian. Piotrowicz podwyższył, a dokładnie 15 minut później sam sfinalizował zespołową akcję, dzięki której Ogniwo odskoczyło rywalom na 14 punktów. 24:10 i kwadrans do końca - wydawało się, że gospodarze zdołają utrzymać bezpieczną przewagę do ostatniego gwizdka. W 74. minucie nastąpił ważny moment meczu - żółtą kartkę za wykopnięcie piłki prowadzonej nogami młyna Budowlanych ujrzał Mateusz Plichta. Od tego momentu gra sopocian "siadła", a mistrzowie Polski poczuli krew. W ciągu sześciu minut zanotowali dwa przyłożenia (Kramarenko i Walters). Oba podwyższone i w 80. minucie na tablicy wyników pojawił się remis 24:24. Stadion zamarł, bo w ostatniej fazie meczu Budowlani dosłownie miażdżyli grających w osłabieniu sopocian. Ubytek ważnego zawodnika na końcowe minuty meczu, przy tak klasowym przeciwniku i w istnie tropikalnych warunkach wydawał się przysłowiowym gwoździem do trumny sopocian. Tym jednak udało się przetrzymać kryzys i w 84. minucie - 180 sekund po wyrównaniu składów - nastąpiła akcja, która zadecydowała o mistrzostwie Polski 2019. Przegrupowanie w okolicy 22 metra od pola punktowego łodzian, wycofanie piłki na 40. metr, gdzie czekał Wojciech Piotrowicz. Łącznik ataku Ogniwa opuścił jajo na ziemię podejmując próbę zdobycia drop-goala. Według relacji partnerów Wojtka jajo początkowo zmierzało poza światło bramki, jednak w drugiej fazie lotu - jakby za sprawą siły woli dwóch tysięcy kibiców - zmieniło trajektorię i przecięło przestrzeń między słupami. Szał radości i euforia przypominały erupcję wulkanu, jednak szybko zamieniły się w niepewność i nerwowe spojrzenia w kierunku sędziego, ponieważ łodziane rzucili wszystkie siły, aby jeszcze raz odwrócić losy spotkania. Heroiczna obrona Ogniwa pozwoliła na odzyskanie piłki na własnej połowie i 11 minut po upływie regulaminowego czasu gry sędzia główny zagwizdał po raz ostatni.

Stadion im. Edwarda Hodury doczekał się momentu, na który zasługuje jak mało który polski obiekt rugby. Feta i koronacja Ogniwa Sopot w otoczeniu rzeszy kibiców była zwieńczeniem tego niezwykłego sezonu. Ogniwo Sopot przeszło przez rozgrywki jak burza, będąc zdecydowanie najlepszym zespołem zakończonej kampanii. Równie wielkim sukcesem jest integracja coraz liczniejszej społeczności, która tworzy niezwykłą rodzinną atmosferę. Po prostu Ogniwo Family.

Specjalne podziękowania dla osób i firm bezpośrednio zaangażowanych w organizację imprezy:

Andrzej Szymanowski i Sebastian Kociński (Solid Security), Tomasz Kloskowski (Port Lotniczy Gdańsk), Koło Gospodyń Sopockich, Zbigniew Kulenty, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, SKM w Trójmieście, Sopocki Dom Aukcyjny, Włodzimierz Machnikowski, Adam Nieroda (Agencja Reklamowa Topmar), Dariusz Bujak (Smak Morza), Oceanic, Łukasz Borowski (Polsat), Arkadiusz Jagodziński (Ergo Arena), Jarosław Hodura (Fundacja Edwarda Hodury), Krzysztof Szymański (Victus Sopot), Aqua Sopot, Meridian Molo, Agencja Esencja, Jacek Lis, Filip Cackowski, Mariola Sikora, Zbigniew Górniewicz, Wojciech Matłacz, Tomasz Formela (Hostel Zappio), Gringo Bar, Piroman Steak House, Barbara Gierak-Pilarczyk (Pomorskie Centrum Reumatologiczne), Bartosz Wądołkowski, Nowy Świat 63 Sopot, Leon Czerwiński, Marek Maciejewski, Sławomir Turos (Goldwell Polska), Richard Kolenda, Agnieszka Rassalska, Stefan Stasiołek, Sławomir Rodriguez Porębski (Grupa Taraban) i dla wszystkich pozostałych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do naszego rugbowego święta.

Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani SA Łódź 27:24 (10:10) (Reks, Malesa, Pantoł, Kościelniak)

Punkty: Piotrowicz 17 (1P, 1K, 1Dg, 3Pd), Szczepański 5 (P), Burrows 5 (P) - Kramarenko 10 (2P), Walters 9 (1P, 2Pd), Reksulak 5 (1K, 1Pd)

Żółte kartki: Plichta M. (Ogniwo)

BUDOWLANI: Kramarenko, Kafarski, Mchedlidze, Karpiński, Witkowski (51' Orłowski), Noszczyk, Mirosz, Staphorst (75' Serafin), Plichta D., Reksulak (64' Urbaniak), Matyjak, Bosiacki (42' Walters), Kubalewski, Wlaźlak, Pogorzelski

OGNIWO: Wilczuk Marcin (51' Mokretsov), Karol (51' Burek), Bysewski (51' Bachurzewski), Graban (58' Anuszkiewicz), Piotrowski, Grabowski, Niedźwiecki, Zeszutek, Plichta M., Piotrowicz, Czasowski (73' Szablewski), Szczepański, Przychocki, Mrowca, Burrows


 
Publikacja: 14.06.2019

Regulamin Imprezy Masowej

REGULAMIN DO POBRANIA W [PDF]

REGULAMIN IMPREZY MASOWEJ

w dniu 15.06.2019

 

 • 1.
 1. Niniejszy regulamin (zwany dalej ,,Regulaminem’’) został wydany na podstawie przepisów:

Ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2009 roku nr 62, poz. 504 póź.zm.) - zwanej dalej ,,Ustawą” oraz na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego.

Regulamin jest wydany przez organizatora imprezy – Miejski Klub Sportowy OGNIWO Sopot ul. Jana z Kolna 18 81-741 Sopot – zwanego dalej ,,Organizatorem”.

Impreza masowa pod nazwą Finał Ekstraligi Rugby zwanej dalej ,,Imprezą”, która odbędzie się, odpowiednio w dn. 15.06.2019 r. w Sopocie przy ul. Jana z Kolna 18 na terenie stadionu im. Edwarda Hodury.

Regulamin kierowany jest do wszystkich osób, które w czasie trwania Imprezy będą przebywały na terenie, na którym przeprowadzana jest Impreza. Każda osoba przebywająca na tym terenie w czasie trwania Imprezy obowiązana jest stosować się do postanowień niniejszego Regulaminu.

 1. Celem Regulaminu jest zapewnienie bezpieczeństwa Imprezy poprzez określenie zasad zachowania się osób obecnych na Imprezie i korzystania przez nie z terenu,
  na którym przeprowadzana jest Impreza, a także urządzeń znajdujących się na nim.
 2. Poniższe określenia używane w regulaminie będą miały następujące znaczenie:

,,Służby Porządkowe” – oznacza powołane przez Organizatora osoby, w tym pracowników agencji ochrony i mienia, legitymujących się identyfikatorami,
do dbania o bezpieczeństwo osób uczestniczących w Imprezie.

Członkowie Służb Porządkowych posiadają identyfikatory umieszczone w widocznym miejscu zawierające: nazwę wystawcy, numer identyfikacyjny, okres ważności, pieczęć i podpis wystawcy;

,,Teren Imprezy” – oznacza teren stadionu im. Edwarda Hodury w Sopocie, na którym przeprowadzana jest Impreza lub inne miejsce, na które Impreza może zostać przeniesiona z ważnych powodów i podane do publicznej wiadomości przed Imprezą;

,,Uczestnik Imprezy” – oznacza osobę uczestniczącą w Imprezie.

 

 

 • 2.
 1. Wstęp na Teren Imprezy jest biletowany i przysługuje wszystkim osobom posiadającym ważny bilet.
 2. Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie Imprezy:

 

 • broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
 • materiałów wybuchowych,
 • wyrobów pirotechnicznych,
 • materiałów pożarowo niebezpiecznych,
 • napojów alkoholowych,
 • środków odurzających lub substancji psychotropowych.

 

 1. Ponadto zakazuje się prowadzenia bez autoryzacji Organizatora jakiejkolwiek działalności handlowej lub innej zarobkowej na Terenie Imprezy.
 2. Organizator Imprezy może odmówić wstępu na Imprezę oraz przebywania na niej osobom:

 

 1. znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających ,psychotropowych lub innych i podobnie działających środków;
 2. posiadającym broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały, wyroby, napoje, środki lub substancje;
 3. zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku Imprezy.

 

 1. Kto wnosi lub posiada na Imprezie broń, inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne lub materiały pożarowo niebezpieczne, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze grzywny.
 2. Uczestnicy Imprezy oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na Terenie Imprezy zobowiązane są stosować się do poleceń Służb Porządkowych, w tym kierownika do spraw bezpieczeństwa. Odmowa zastosowania się do tych poleceń może wynikać wyłącznie z uwagi na ich sprzeczność z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
 3. Osoby małoletnie uczestniczą w Imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę.
 • 3.
 1. Organizator zapewnia bezpieczeństwo osobom obecnym na Imprezie oraz porządek podczas trwania Imprezy, m.in. poprzez:

 

 1. służby porządkowe i służby informacyjne wyróżniające się elementami ubioru;
 2. powołanie kierownika do spraw bezpieczeństwa, kierującego Służbami Porządkowymi  i organizującego pracę Służb Porządkowych;
 3. udostępnienie pomocy medycznej oraz zaplecza higieniczno-sanitarnego;

 

 1. Organizator w zakresie określonym Ustawą i przepisami wykonawczymi jest uprawniony do utrwalania Imprezy, a w szczególności zachowania osób, za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.
 2. Organizator utrwala również przebieg Imprezy dla celów dokumentacji oraz promocji lub reklamy Imprezy. Wizerunek osób przebywających na terenie Imprezy może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniony dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych, reklamowych oraz promocyjnych.
 3. Organizator wyznacza strefy podziału Imprezy:

 

 • wejście główne (brama nr 1 od ul. Jana z Kolna),
 • wejście techniczne/VIP (brama nr 2 od ul. Jana z Kolna)
 • widownia główna,
 • widownia VIP,
 • strefa zabaw dla dzieci,
 • strefa gastronomiczna
 • strefa VIP,
 • parking dla obsługi,
 • punkty stałego zabezpieczenia przez służby ochrony.

 

 1. Organizator zapewnia zabezpieczenie przeciwpożarowe poprzez zapewnienie, że:

 

 1. pracownicy obsługi, Służby Porządkowe i Organizator muszą znać rozmieszczenie podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów oraz zasady postępowania
  na wypadek pożaru;
 2. Służby Porządkowe muszą być przeszkolone w zakresie zasad prowadzenia ewakuacji, sposobu alarmowania straży pożarnej, zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego, udzielenia pierwszej pomocy medycznej.

 

 1. Organizator zastrzega sobie prawo ustalenia i zmian w przebiegu Imprezy uzasadnionych powodów, np. odwołania przyjazdu przez artystę, Siłę Wyższą, itp.,
  a ponadto prawo do  zmiany programu pod względem czasowym bez uprzedniej konsultacji i rekompensaty.
 • 4.
 1. Służby Porządkowe, legitymujące się identyfikatorami umieszczonymi w widocznym miejscu, są uprawnione zgodnie z przepisami Ustawy do:

 

 1. sprawdzania uprawnień do przebywania na Imprezie;
 2. legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości;
 3. przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają niebezpieczne przedmioty;
 4. wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem imprezy masowej, a w przypadku         niewykonania takich poleceń – wezwania ich do opuszczenia Imprezy;
 5. stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obrony w przypadku zagrożenia dóbr powierzonych ochronie lub odparcia ataku na członka Służb Porządkowych lub inną osobę, na zasadach określonych
  w art. 38 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114, poz. 740, z późn.zm.)
 6. ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także chronionego mienia.
 7. Służby porządkowe mogą wydawać własne instrukcje bezpieczeństwa oraz p.poż. zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 • 5.
 1. Wszelkie reklamacje można składać w formie pisemnej najpóźniej w terminie 14 dni od dnia zakończenia Imprezy na następujący adres korespondencyjny Organizatora:

Miejski Klub Sportowy OGNIWO Sopot

 1. Jana z Kolna 18

81-741 Sopot

 1. Organizator rozpatruje reklamacje w terminie 21 dni od dnia ich doręczenia Organizatorowi listem poleconym. Składający reklamację musi posiadać dowód nadania listu poleconego.
 • 6.
 1. Niniejszy Regulamin jest dostępny:

 

 • w siedzibie Miejskiego Klubu Sportowego OGNIWO Sopot,
 • na stronie internetowej www.ogniwosopot.pl,
 • zamieszczony zostanie na tablicy informacyjnej na terenie imprezy a także w biurze Organizatora.

 

 1. Korespondencję do Organizatora kieruje się na adres wskazany w pkt. 16 na piśmie, przesyłką poleconą.
 2. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie stosuje się przepisy Ustawy oraz Kodeksu Cywilnego.
 • 7.
 1. Zgodnie z treścią ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych karze podlega:

 

 1. kto wnosi lub posiada na imprezie masowej broń, inne niebezpieczne przedmioty lub materiały wybuchowe – podlega karze aresztu od 10 dni,
 2. kto wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe podlega karze grzywny nie niższej niż 2.000 zł,
 3. kto wnosi lub posiada na imprezie masowej wyroby pirotechniczne lub materiały pożarowo niebezpieczne podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1.000 zł,
 4. kto nie wykonuje polecenia porządkowego, wydanego na podstawie ustawy lub regulaminu imprezy masowej przez organizatora imprezy lub służy porządkowe
  – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż
  000 zł,
 5. kto w czasie trwania imprezy masowej rzuca jakikolwiek przedmiot, mogący stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie, gdzie odbywa się impreza masowa – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1.000zł,
 6. może być orzeczony przepadek przedmiotów wymienionych w pkt. 1-3, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

Postępowanie w sprawach o wykroczenia określone wyżej prowadzi się na podstawie Przepisów o postępowaniu przyśpieszonym.

Program imprez zostanie przekazany potencjalnym widzom poprzez:

 • plakaty rozwieszone na słupach reklamowych i kubikach na terenie Sopotu
 • plakaty zamieszczonych w składach Szybkiej Kolei Miejskiej
 • informację na stronie internetowej ogniwosopot.pl oraz na profilu klubu w portalu facebook.com.

Regulamin imprez zostanie przekazany potencjalnym widzom poprzez:

- stronę internetową www.ogniwosopot.pl,

- na profilu klubu w portalu facebook.com,

- w formie drukowanej – w biurze Miejskiego Klubu Sportowego OGNIWO Sopot

- w formie drukowanej – przy każdym wejściu/wyjściu na teren imprezy będzie
on wywieszony na tablicach informacyjnych.


 
Publikacja: 06.06.2019

Finał Ekstraligi - informacje dla mediów

KONFERENCJA PRASOWA

Oficjalna konferencja prasowa odbędzie się w środę 12 czerwca o godz. 10:00 w restauracji Meridian (koniec molo) w Sopocie. Zainteresowanych przedstawicieli mediów prosimy o zgłoszenia (ogniwo@ogniwosopot.pl lub 795 944 441). Uczestnicy otrzymają wejściówki na molo, gospodarz konferencji zapewni poczęstunek.

AKREDYTACJE DLA MEDIÓW

Podstawą wydania akredytacji dla mediów, upoważniającej do wejścia na teren meczu finałowego Ekstraligi Rugby w dniu 15 czerwca 2019 jest aktywna praca w zawodzie dziennikarza/fotoreportera, owocująca publikacjami w prasie, telewizji, radiu oraz internecie.

Akredytacje wydawane są na podstawie okazania legitymacji prasowej lub aktywnych portali, kanałów, blogów, stron internetowych.

Termin nadsyłania zgłoszeń akredytacyjnych mija 13 czerwca 2019 r. o godz. 12:00, po tym terminie będą przyznawane tylko akredytacje z ważną legitymacją prasową oraz zaświadczeniem o współpracy z redakcją lub przykładową publikacją, której jest się autorem.

Osoby ubiegające się o przyznanie akredytacji proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres mailowy ogniwo@ogniwosopot.plZgłoszenie musi zawierać nazwisko, imię, numer telefonu, nazwę redakcji/portalu/bloga/fanpage'a,  typ akredytacji: foto/prasa/radio/telewizja/internet oraz w przypadku wjazdu samochodem na teren stadionu nr rejestracyjny pojazdu.

Plakietki można odebrać w biurze Organizatora na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie w piątek 14 czerwca lub w dniu imprezy.

W trakcie wykonywania zadań dziennikarskich akredytacja musi być umieszczana przez jej posiadacza w miejscu widocznym dla służb porządkowych.


 
Publikacja: 04.06.2019

Zapraszamy na Finał Ekstraligi w Sopocie!

Najważniejszy mecz roku odbędzie się w sobotę, 15 czerwca o godz. 16:30.

Przedsprzedaż biletów w portalu www.eventim.pl już ruszyła.

Bilety zakupicie również w sieci sklepów Empik oraz w kasie stadionu w dniu meczu.

Nie zwlekajcie - liczba miejsc jest ograniczona.

Do zobaczenia na stadionie! 


 
Publikacja: 18.04.2019

Ogniwo Sopot - Pogoń Siedlce 27:10 (14:0)

Ogniwo Sopot - Pogoń Siedlce 27:10 (14:0) (Reks, Jastrzębski, Bedyński)

Punkty: Piotrowicz 10 (2K, 2Pd), Zeszutek 7 (KP), Piotrowski 5 (P), Przychocki 5 (P) - Vertyletskyi 5 (P), Rajewski P. 5 (P)

Żółte kartki: Bysewski, Zeszutek - Mróz, Biernacki

POGOŃ: Mróz (58' Tokarski), Chróściel, Vorster (49' Gołąb), Shevchenko, Olejek (75' Rajewski D.), Kargol, Antoszczuk (50' Chaduneli), Vertyletskyi, Trybus, Adamski (52' Rajewski P.), Cebotari, Węzka (75' Mirosz), Gdula, Lament (50' Biernacki 70' Dudek), Shashero

OGNIWO: Wilczuk Marcin (78 Wojtkuński), Burek (63' Rau), Bysewski, Graban (9' Mokretsov), Piotrowski, Grabowski (11' Anuszkiewicz 41' Bachurzewski), Niedźwiecki, Zeszutek, Plichta, Piotrowicz, Burrows, Wilczuk Mariusz (26' Porębski 78' Gwozdecki), Przychocki, Szczepański, Mrowca

Galeria Sikorafoto.

Mecz na imprezylive.pl


 
Publikacja: 02.04.2019

Mistrz Polski uznał wyższość Ogniwa!

W meczu na szczycie Ogniwo Sopot pokonało w Łodzi Budowlanych SA 24:14 (13:0).

Master Pharm Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot 14:24 (0:13) (Reks, Jastrzębski, Malesa)

Punkty: Berho Botha 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Paul Walters 4 (2pd) - Wojciech Piotrowicz 14 (pd, 4K), Grzegorz Szczepański 5 (P), Mateusz Mrowca 5 (P)

Żółte kartki: Bezverhyi (Ogniwo)

BUDOWLANI: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze (60' Ignaczak), Karpiński, Botha, Noszczyk, Staphorst, Mirosz (54' witkowski), Plichta D., Walters, Matyjak (60' Wlaźlak), Reksulak, Kubalewski, Kozakiewicz, Pogorzelski 

OGNIWO: Wilczuk Marcin (68' Mokretsov), Burek (60' Rau), Bysewski, Graban (48' Piotrowski), Niedźwiecki, Bezvierhyi (77' Wojtkuński), Grabowski, Zeszutek, Plichta M., Piotrowicz, Szczepański, Wilczuk Mariusz, Przychocki, Mrowca, Zhuk

Skrót meczu Rugby Web.

Pomeczowa konferencja prasowa.

Szersza relacja wkrótce.


 
Publikacja: 18.03.2019

Wysokie zwycięstwo na początku sezonu

Ogniwo Sopot - Arka Gdynia 87:3 (26:3) (Jastrzębski, Bedyński, Piaskowski)

Punkty: Piotrowicz 27 (1P, 11Pd), Grabowski 10 (2P), Zeszutek 10 (2P), Plichta 10 (2P), Szczepański 10 (2P), Zhuk 10 (2P), Przychocki 5 (P), Mrowca 5 (P) - Banaszek 3 (K)

ARKA: Zielony, Bojke, Kasperek, Zypper, Zdunek (41' Mikołajczyk), Miziak, Łomakin, Ziętkowski (41' Gajowniczek), Szostek (41' Szyc), Banaszek, Wolszon (51' Siewert), Plichta (61' Leman), Szczypior (46' Hluskov), Machnio, Paluszewski (59' Rączkowski)

OGNIWO: Wilczuk Marcin (41' Mokretsov), Karol (45' Rau), Bysewski (52' Wojtkuński), Graban (41' Bezvierhyi), Piotrowski, Niedźwiecki, Grabowski (48' Burek), Zeszutek, Plichta, Piotrowicz, Czasowski (51' Porębski), Wilczuk Mariusz (45' Mrowca), Przychocki (53' Drewczyński), Szczepański, Zhuk

Galeria Sikorafoto

Galeria trojmiasto.pl

Galeria Fotobank

Cały mecz imprezylive.pl


 
Publikacja: 12.02.2019

Kalendarz rozgrywek Ekstraligi

Kalendarz rozgrywek Ekstraligi Rugby w sezonie 2019:

(RET Portugalia v Polska - 16.02.2019)

I kolejka - 16/17.03.2019
Budowlani Łódź SA v KS Budowlani Łódź
MKS OGNIWO SOPOT v RC Arka Gdynia
MKS Pogoń Siedlce v RzKS Juvenia Kraków
RC Lechia Gdańsk v OKS Skra Warszawa
RC Orkan Sochaczew v KS Budowlani Lublin

(RET Polska v Szwajcaria - 23.03.2019)

II kolejka - 30/31.03.2019
KS Budowlani Łódź v KS Budowlani Lublin
OKS Skra Warszawa v RC Orkan Sochaczew
RzKS Juvenia Kraków v RC Lechia Gdańsk
RC Arka Gdynia v MKS Pogoń Siedlce
Budowlani Łódź SA v MKS OGNIWO SOPOT

III kolejka - 06/07.04.2019
MKS OGNIWO SOPOT v KS Budowlani Łódź
MKS Pogoń Siedlce v Budowlani Łódź SA
RC Lechia Gdańsk v RC Arka Gdynia
RC Orkan Sochaczew v RzKS Juvenia Kraków
KS Budowlani Lublin v OKS Skra Warszawa

IV kolejka - 13/14.04.2019
KS Budowlani Łódź v OKS Skra Warszawa
RzKS Juvenia Kraków v KS Budowlani Lublin
RC Arka Gdynia v RC Orkan Sochaczew
Budowlani Łódź SA v RC Lechia Gdańsk
MKS OGNIWO SOPOT v MKS Pogoń Siedlce

V kolejka - 27/28.04.2019
MKS Pogoń Siedlce v KS Budowlani Łódź
RC Lechia Gdańsk v MKS OGNIWO SOPOT
RC Orkan Sochaczew v Budowlani Łódź SA
KS Budowlani Lublin v RC Arka Gdynia
OKS Skra Warszawa v RzKS Juvenia Kraków

VI kolejka - 04/05.05.2019
KS Budowlani Łódź v RzKS Juvenia Kraków
RC Arka Gdynia v OKS Skra Warszawa
Budowlani Łódź SA v KS Budowlani Lublin
MKS OGNIWO SOPOT v RC Orkan Sochaczew
MKS Pogoń Siedlce v RC Lechia Gdańsk

VII kolejka - 11/12.05.2019
RC Lechia Gdańsk v KS Budowlani Łódź
RC Orkan Sochaczew v MKS Pogoń Siedlce
KS Budowlani Lublin v MKS OGNIWO SOPOT
OKS Skra Warszawa v Budowlani Łódź SA
RzKS Juvenia Kraków v RC Arka Gdynia

VIII kolejka - 18/19.05.2019
KS Budowlani Łódź v RC Arka Gdynia
Budowlani Łódź SA v RzKS Juvenia Kraków
MKS OGNIWO SOPOT v OKS Skra Warszawa
MKS Pogoń Siedlce v KS Budowlani Lublin
RC Lechia Gdańsk v RC Orkan Sochaczew

IX kolejka - 01/02.06.2019
RC Orkan Sochaczew v KS Budowlani Łódź
KS Budowlani Lublin v RC Lechia Gdańsk
OKS Skra Warszawa v MKS Pogoń Siedlce
RzKS Juvenia Kraków v MKS OGNIWO SOPOT
RC Arka Gdynia v Budowlani Łódź SA

15.06.2019
Finał : mecz o III miejsce

16.06.2019
Finał : mecz o I miejsce


 
Publikacja: 15.01.2019

Ferie z Jajem 2019 – sopockie półkolonie sportowe

Ferie zimowe w województwie pomorskim zaczynają się 9 lutego. MKS Ogniwo Sopot przy współpracy z Youth Sport przygotowało ofertę dla dzieci i młodzieży z Trójmiasta i okolic.

„Ferie z Jajem” to sopockie półkolonie sportowe prowadzone przez reprezentantów Polski w rugby. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, gdzie głównym założeniem jest zabawa, a także zachęcenie dzieci do uprawiania sportu oraz do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia. Uczestnicy będą mieli okazję poznać rugby, ale nie zabraknie również meczów w piłkę nożną i innych sportów drużynowych. Ponadto, dzieci przejdą specjalistyczne badania predyspozycji do uprawiania sportu, po czym każdy rodzic otrzyma specjalny raport dot. ewentualnej wady postawy u dziecka, a także zalecenia, w jaki sposób pracować nad tymi wadami. Dodatkowo, podczas każdego turnusu odbędą się zajęcia projektowe (m.in. językowe, zarządzanie projektami) oraz wyjścia do różnych trójmiejskich miejsc (Eksperyment Gdynia i Lodowisko na molo). Każdy uczestnik otrzyma zimową czapkę, 3 posiłki dziennie i ubezpieczenie NNW.

Szeroka oferta zajęć jest dopasowana do wszystkich osób, niekoniecznie związanych z rugby. Półkolonie będą rozpoczynać i kończyć się w tym samym miejscu, na stadionie Ogniwa im. E. Hodury, przy ul. Jana z Kolna 18 w Sopocie. Trwać będą od 8.00 do 16.00.

Przewidziane są 2 turnusy: 11-15 i 18-22 lutego.

Koszt:

499zł - cena od 11 stycznia 2019

399zł – cena dla rugbistów z Trójmiasta

100zł taniej – za zapisanie rodzeństwa (oraz za każde kolejne dziecko)

100zł taniej – za zapisanie dziecka na 2 turnusy

125zł - cena za zgłoszenie dziecka na 1 dzień turnusu (możliwość zapisania dziecka na 1, 2, 3 lub 4 dni – każdy dzień płatny 125zł)

Zapraszamy również zawodników innych klubów z Trójmiasta. Zajęcia są dostosowane do osób w wieku 6-12 lat. Zgłoszenia prosimy przesyłać poprzez formularz na stronie www.youthsport.pl. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 503764992 lub mailowo kontakt@youthsport.pl.


 
Publikacja: 13.11.2018

Ogniwo Wicemistrzem Polski

Master Pharm Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot 38:16 (12:6) (Reks, Jastrzębski, Malesa)

Punkty: Walters 13 (1P, 4Pd), Staphorst 10 (2P), Kramarenko 5 (P), Kozakiewicz 5 (P), Bosiacki 5 (P) - Piotrowicz 9 (3K), Plichta 5 (P), Szablewski 2 (Pd)

Żółte kartki: Staphorst

BUDOWLANI: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński Piotr II (41' Karpiński Piotr I), Ignaczak, Noszczyk (49' Shashiashvili), Staphorst, Mirosz, Plichta D., Walters (69' Adamski), Matyjak, Reksulak (69' Bosiacki), Kubalewski, Kozakiewicz, Pogorzelski

OGNIWO: Wilczuk Marcin (77'Wojtkuński), Rau (67' Zając), Bysewski (41' Mokretsov), Graban (41' Piotrowski), Anuszkiewicz (41' Bezwerhyi), Grabowski, Niedźwiecki, Zeszutek, Plichta M., Piotrowicz (67' Szablewski), Mrowca (50' Czasowski), Szczepański, Przychocki (30' Wilczuk Mariusz), Burrows, Zhuk

Szersza relacja wkrótce.


 
Publikacja: 08.11.2018

Finał.

W sobotę odbędzie się decydujące starcie ekstraligi.

Będzie to trzecia z kolei próba zdobycia trofeum na łódzkiej ziemi. Dwie poprzednie okazały się nieudane. W obu finałach (Puchar Polski 2016, ekstraliga 2017) łodzianie stawiali przed Ogniwem ścianę, której nie dało się przebić. Sopocianie punktowali wyłącznie kopami i to żelazna defensywa decydowała o końcowym wyniku.

Innym ważnym powodem było finałowe doświadczenie, którego podopiecznym Karola Czyża na tle utytułowanych rywali z pewnością brakowało. Dzisiejsze Ogniwo - co pokazał mecz półfinałowy - jest zespołem dojrzałym i zdolnym do pokonania każdego i wszędzie. Posiada indywidualności w obu formacjach, ale przede wszystkim stanowi kolektyw z głęboką rezerwą, która nieraz wygrywała mecze.

Oczywiście Budowlani dysponują co najmniej tak samo mocnym składem, a o wrześniowym kryzysie zawodnicy już dawno zapomnieli. Do składu powrócili rekonwalescenci i oba zespoły mają wystąpić w najsilniejszych składach.

W ujęciu statystycznym lepiej wyglądają gospodarze sobotniego meczu. Na ich korzyść mininalnie przemawia bilans meczowy (15-2 do 14-3 Ogniwa), skuteczniejsza ofensywa (374 do 284) i szczelniejsza obrona (95 do 192). Łodzianie mają w swoich szeregach dwóch z trzech najskuteczniejszych zawodników ekstraligi (Paul Walters 124 puntky, Mateusz Adamski 111 punktów), jednak to w Ogniwie gra zawodnik z największą liczbą przyłożeń w sezonie - Grzegorz Szczepański (20 przyłożeń).

Statsystyką statystyką, a wszystko zweryfikuje boisko, na którym zaprezentują się najlepsi rugbiści grający w Polsce. O zwycięstwie zadecyduje mocniejsza psychika, lepsza strategia i dyspozycja dnia.

Niech wygra lepszy, niech wygra rugby, niech zwycięży Ogniwo Sopot! 

Finał Ekstraligi - 10.11.2018, godz. 18:00 Stadion Miejski w Łodzi

Master Pharm Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot (Reks, Jastrzębski, Malesa) 

Mecz o III miejsce - 10.11.2018, godz. 14:00 Stadion Miejski w Siedlcach

Pogoń Awenta Siedlce - Lechia Gdańsk (Jasiński, Kasperek, Pantoł)

 


 
Publikacja: 01.11.2018

Zapisz się na wyjazd, kup gadżet Ogniwa!

Przed nami najważniejsze wydarzenie sezonu ekstraligi - wielki finał z udziałem Ogniwa Sopot!

Zachęcamy wszystkich sympatyków do osobistego wsparcia drużyny w meczu finałowym, który odbędzie się 10 listopada na stadionie Widzewa Łódź.

Zgłoszenia ("nazwisko i imię") prosimy wysyłać smsem - 795 944 441 lub mailem - ogniwo@ogniwosopot.pl.

Koszt (przejazd + bilet na mecz) wynosi 100 zł dla osób pełnoletnich, dzieci i młodzież poniżej 18 rż. uczestniczą za darmo.

Termin wyjazdu i powrotu: 10 listopada (SOBOTA), zbiórka godz. 12:00 na stadionie im. E. Hodury.

Zgłoszenia przyjmujemy do 8 listopada.

Z okazji finału zapraszamy do zakupu - szczególnie kibiców, którzy wybierają się na mecz - szalów i czapek klubowych.

Szal tkany - 30 pln
Czapka zimowa - 20 pln

Zakupu można dokonać w klubie:
- w piątek 9.11 w godz. 9:00 - 20:00
- w sobotę 10.11 w godz. 10:00 - 12:00

Chcesz być pewny? - zarezerwuj gadżet (ogniwo@ogniwosopot.pl, 795 944 441).


 
Publikacja: 30.10.2018

Historyczne zwycięstwo w Siedlcach. Mamy finał!

Co to był za roller-coaster! Pogoń na 15 minut przed końcem półfinału prowadziła 15:3, jednak Ogniwo zdołało odwrócić losy meczu i zagra w wielkim finale.

Przed meczem większość atutów była po stronie Pogoni. Własny obiekt, nie bez przyczyny nazywany twierdzą (jedna porażka w ciąku ostatnich trzech lat), wyższe miejsce w tabeli i dwa zwycięstwa nad Ogniwem w fazie zasadniczej stawiały zespół Krzysztofa Folca w roli faworyta drugiego półfinału ekstraligi.

Jednak pierwsza faza meczu nieco zweryfikowała ten pogląd. To Ogniwo lepiej rozpoczęło i nękało defensywę gospodarzy szybkimi i zdecydowanymi atakami. Udało się nawet zdobyć przyłożenie, jednak sędzia główny - który dość długo zwlekał z decyzją - je unieważnił. Obraz gry odmieniła żółta kartka Władysława Grabowskiego. Co prawda na 3 punkty Przemysława Rajewskiego odpowiedział tym samym Wojciech Piotrowicz, jednak osłabiony młyn sopocian nie bardzo radził sobie z siedlczanami i w efekcie przewagi w tej formacji gospodarze zdobyli pierwsze przyłożenie. Była to końcówka pierwszej połowy i po podwyższeniu Rajewskiego w lepszych nastrojach przerwę spędzili przeciwnicy Ogniwa.

Niestety scenariusz powtórzył się na początku drugiej połowy, gdy z boiska na 10 minut wyleciał kapitan Ogniwa Piotr Zeszutek. Po bliźniaczo podobnej akcji młyna Pogoń powiększyła prowadzenie do 15:3 i na 15 minut przed końcem meczu sytuacja sopocian stała się bardzo ciężka. Na szczęście udało się wybronić kolejną akcję rozpędzonych rywali i gdy oba zespoły ponownie zagrały w komplecie - ku rozpaczy miejscowych kibiców - Ogniwo weszło na poziom nieosiągalny dla rywali. Trzy zabójcze ciosy w postaci przyłożeń Mateusza Mrowcy, Grzegorza Szczepańskiego i Władysława Grabowskiego niczym tsunami zmiotły marzenia Pogoni o występie w finale. Gdy Piotrowicz trafił z podwyższenia wyprowadzając Ogniwo na 8-punktowe prowadzenie stało się jasne, że to Ogniwo wystąpi w trzecim kolejnym finale. 

To było doskonałe widowisko z happy endem. Żałować można tylko, że organizatorzy zarówno rozgrywek, jak i samego meczu nie zadbali o przeprowadzenie transmisji meczu. Bo była to swietna reklama rugby, a już sama waga meczu nie powinna poddawać pod dyskusję konieczność transmitowania tego wydarzenia.

Najważaniejsze, że  Ogniwo zagra w finale. Do trzech razy sztuka!

Na mecz finałowy zorganizowany zostanie wyjazd kibiców. Koszt wynosi 100 zł (przejazd autokarem, bilet na mecz). Zgłoszenia należy wysyłać smsem (795 944 441) lub mailem (ogniwo@ogniwosopot.pl).

Pogoń Awenta Siedlce - Ogniwo Sopot 15:23 (10:3) (Kasperek, Pawlik, Pantoł)

Punkty: Rajewski 5 (K, Pd), Gołąb 5 (P), Dybowski 5 (P) - Piotrowicz 8 (2Pd, 1K), Mrowca 5 (P), Szczepański 5 (P), Grabowski 5 (P)

Żółte kartki: Grabowski, Zeszutek

POGOŃ: Gołąb (57' Tokarski), Chróściel, Grabski (69' Krasuski), Dybowski, Mirosz (61' Twarowski), Kargol (48' Antoszczuk), Panasiuk, Vertyletskyi, Trybus, Kvernadze, Manukyan, Kulyk, Gdula, Cebotari (48' Biernacki), Rajewski (78' Siejka)

OGNIWO: Wilczuk Marcin, Rau, Bysewski (41' Mokretsov), Graban (41' Piotrowski), Anuszkiewicz (41' Bezwerhyi), Grabowski, Niedźwiecki, Zeszutek, Plichta, Piotrowicz, Czasowski, Szczepański, Przychocki, Mrowca, Zhuk

Skrót meczu RugbyWeb